Zabieg mikrodermabrazji

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 22, grudzień 2016 Super User

Zabieg mikrodermabrazji przeprowadzany jest przede wszystkim w celu poprawy wyglądu, kolorytu i ogólnego stanu skóry. Usuwa się obumarłe komórki, ale też przyśpiesza krążenie, dzięki czemu możliwa jest stymulacją powstawania nowej, gładkiej i napiętej skóry. Zabieg można przeprowadzić między innymi w klinice ze strony www.venus-beauty.com.pl.

Czynności związane z zabiegiem

- Przede wszystkim w pierwszym etapie należy dokładnie oczyścić skórę, głównie w obrębie wykonywanych czynności.

- Kolejną sprawą jest złuszczenie skóry za pomocą diamentowej głowicy. Może to trwać około pół godziny, ponieważ specjalista musi usuwać skórę, pasmo po paśmie, zachowując dużą ostrożność i dbając o precyzję.

- Zaraz po zabiegu skóra może być odrobinę zaczerwieniona i tkliwa, ale dolegliwości ustępują już następnego dnia.

Kto powinien zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji?

a) Zabieg polecany jest praktycznie wszystkim. Można go przeprowadzić na mężczyznach i kobietach o różnej cerze. Wyjątkiem jest jedynie tendencja do występowania widocznej sieci naczyń krwionośnych. W takim przypadku zastosowanie mikrodermabrazji może być niebezpieczne.

b) Zabieg sprawdza się w przypadku osób, którym zależy na redukcji zmarszczek, spowodowanych starzeniem się skóry, ale także tych powstających na skutek działania słońca.

c) Bardzo często ta metoda jest wykorzystywana do niwelacji przebarwień, a także wszystkich powierzchni nieestetycznych, których zwykły peeling nie jest w stanie usunąć.  

 

Odsłony: 602