Kamienie do wyrobu biżuterii

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: piątek, 13, styczeń 2017 Super User

Biżuteria to niezwykle ważny element każdej stylizacji. Sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć nie da się ukryć, że to właśnie panie mają szczególnie wysokie wymagania względem niej. W modzie biżuteryjnej wciąż zachodzi wiele zmian. Coraz więcej osób ceni nietuzinkowe propozycje. Ciekawostką więc dla wielu okaże się fakt, że dziś niebanalną biżuterię ( i to wysokiej jakości) można stworzyć samemu, uwzględniając przy tym swoje własne potrzeby i gusta.

 

 

Gdzie szukać półfabrykatów?

 

Odpowiedź na to pytanie jest złożona, dlatego rozpatrzymy ją pod wieloaspektowym kątem. Chcąc stworzyć biżuterię z muszli lub kamieni szlachetnych wystarczy zajrzeć na stronę  - www.jasper.waw.pl. Z kolei jeśli celem jest tworzenie sztucznych, syntetycznych produktów (na przykład z użyciem półfabrykatów polistyrenowych) należy znaleźć hurtownię, która się tym zajmuje. Wszelkie informacje dostępne są na stronach internetowych, które za pośrednictwem wyszukiwarki łatwo znaleźć.

 

Nawiązując do naturalnych produktów biżuteryjnych 

Jakie są wykorzystywane najczęściej?

 

  • perły słodkowodne,

  • masy perłowe, muszle,

  • koralowce,

  • kamienie księżycowe,

  • onyks,

  • i wiele innych.

 

Co można z nich stworzyć? Zdaniem ekspertów - wszystko, począwszy od bransoletek, poprzez pierścionki i naszyjniki, aż po broszki. Wszystko zależne jest tak naprawdę od indywidualnych preferencji, oraz - z wiadomych przyczyn również od budżetu. Kamienie bywają kosztowne, ale wynagradzają to swoją wysoką estetyką, trwałością i niezaprzeczalną unikalnością.

 

Odsłony: 674