Ubiór mężczyzny na spotkanie biznesowe

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: środa, 18, styczeń 2017 Super User

 

Wizerunek biznesmena jest niezwykle ważny. To jak daną osobę postrzegają potencjalni klienci może zasadniczo wpływać zarówno na obroty przedsiębiorstwa, jak również na cała firmę.

 

 

 

Podstawowe elementy stroju biznesowego

 

 

a. Mężczyzna działający aktywnie w biznesie powinien być przede wszystkim schludny i zadbany.

 

b. Nie ma mowy i kilkudniowym zaroście, chyba, że jest on elementem wizerunkowym. Podobnie sprawa ma się z włosami. Muszą być umyte i wypielęgnowane. Jeżeli chodzi o ubranie to kluczowym elementem jest dobrze dopasowany garnitur. Męski garnitur występuje w różnej kolorystyce i w różnych stylach, ale najbardziej optymalny jest kolor czarny, ewentualnie granatowy. Jeżeli chodzi o krój garnituru, to obecnie wiele modeli wygląda bardzo nowocześnie, niestety nie każdemu z panów dobrze w takim produkcie. Osoby bardziej sędziwe powinny decydować się na garnitury wyglądające bardzo klasycznie.

 

c. Marynarka i spodnie muszą być podkreślone przez doskonałej jakości buty. Nie ma mowy o produktach z tworzywa sztucznego, wszystko powinno być naturalne. Skórzane czarne buty nie tylko doskonale dopasowują się do stopy, ale też pozwalają nodze oddychać, a to ma duże znaczenie podczas wielogodzinnych spotkań i negocjacji biznesowych. Buty obowiązkowo pastujemy. Trudno sobie wyobrazić jakim nietaktem jest przyjmowanie klientów w brudnych, zabłoconych butach.

 

d. Jeżeli chodzi o dodatki to ciekawą ich ofertę znajdziemy pod adresem -  tinotti.com/fr_FR/index. Przede wszystkim panowie powinni ubierać krawaty lub muszki. Krawat musi być dobrany odpowiednio do kroju garnituru. Jeżeli panowie zakładają garnitur typu slim to doskonałą opcją jest krawat typu śledzik, w przypadku bardziej klasycznego kroju garnituru- krawat również musi być masywniejszy. Odpowiednie wiązanie również jest ważne. Dzięki niemu można skutecznie zamaskować szereg niedoskonałości związanych z kształtem twarzy. Bezpieczna kolorystyka krawatu to przede wszystkim czerń, a także beż i granat.

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 811