Zamsz wraca do łask

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: poniedziałek, 15, maj 2017 Super User

 

W kwestii odzieży, a szczególnie tej damskiej, posiadamy naprawdę spore pole do popisu. Możemy dosłownie przebierać zarówno w fasonach jak i materiałach z jakich jest ona wykonana. Daje nam to możliwość wykonywania przeróżnych stylizacji, mniej lub bardziej formalnych, czy eleganckich, a także tych nieco bardziej codziennych. Wymaga to poświęcenia pewnej ilości czasu aczkolwiek efekty bez wątpienia są tego warte. W ostatnim czasie, na rynku, można zdecydowanie zauważyć, zwiększające się zainteresowanie ubraniami wykonanymi z zamszu.

 

 

Czym takim jest zamsz?

 

Zamsz definiujemy jako wyprawioną skórę zwierzęcą, która nie posiada części licowej, a co za tym idzie, jest ciągliwa, miękka, chłonna, a także posiada bardzo krótkie włókno koloru naturalnego. Możemy się spotkać także z zamszem sztucznie barwionym.

 

  

 

Odzież z zamszu z pewnością wyróżnia się na ulicy. Jest to materiał powszechnie znany, jednakże niestosowany tak często jak bawełna, poliester, czy też skóra, czyli surowiec pozyskiwany z powłoki ciała zwierząt. Decydując się zatem na ubrania z zamszu, mamy gwarancję, że przyciągniemy uwagę niejednej osoby na ulicy. Nie jest to żadną wadą, można by rzecz, że wręcz przeciwnie. Chyba każdy z nas chciałby posiadać w swojej garderobie coś co wzbudzi zainteresowanie przechodniów.

 

 

Z zamszu wykonanych może być naprawdę wiele produktów. Zaczynając od torebek, przez buty, aż po płaszcze zamszowe, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularnymi, zwłaszcza wśród kobiet, choć na uwagę mężczyzn także sobie zasłużyły.

 

Płaszcze wykonane z zamszu nie należą do najcieplejszych. W związku z tym, zdecydowanie nadają się one jedynie na ciepłą jesień bądź wiosnę. Świetnie one jednak podkreślają oraz dopełniają stylizację wybraną na dany dzień, bez różnicy czy elegancką, czy też bardziej codzienną. Zamszowy płaszcz sprawdzi się bez wątpienia w każdej sytuacji, będąc odpowiednim na każdą okazję. Ciekawą kolekcję takich płaszczy damskich można obejrzeć chociażby na stronie tego sklepu - kostes.eu/pl/okrycia-wierzchnie/30-plaszcz-zamszowy-khaki.html.

 

 

 

Zakupiliśmy ubrania z zamszu. Wyglądamy szykownie i naprawdę modnie. Jednakże, po pewnym czasie, jak wszystko, i zamsz będzie potrzebował wyczyszczenia. Nie ma co ukrywać- pod tym względem jest to stosunkowo wymagający materiał, jeśliby nie powiedzieć, że bardzo. Jak się za to zabrać? Na pewno możemy zapomnieć o praniu w automacie, w bardzo wysokich temperaturach. Materiał taki czyści się ręcznie, przeznaczonymi do tego, specjalnymi środkami chemicznymi. Wymaga to sporo cierpliwości oraz precyzji, trzeba pamiętać także aby nie wyżymać skóry. Przy odpowiedniej dbałości i zainteresowaniu, proces ten zakończy się powodzeniem, a ubranie nasze będzie wyglądało tak jak zaraz po jego kupnie.

 

 

Zamsz, jest materiałem, który rządzi się swoimi prawami. Wymaga uwagi oraz czasu, zwłaszcza podczas procesu czyszczenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto to wszystko robić. Ubrania z zamszu są unikatowe, nadają się na każdą okazję, a także świetnie dopełniają stylizacje, zarówno te dzienne jak i wieczorowe. Warto zatem pozwolić sobie na kilka zamszowych pozycji w swojej szafie. Najnowsze kolekcje ubrań z zamszu znajdziemy między innymi w tym miejscu - http://kostes.eu. Wysoka jakość materiałów i oryginalny krój sprawi, że każda stylizacja będzie oryginalna.

 

Odsłony: 829