Zabiegi na twarz

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 11, maj 2017 Super User

 Zabiegi magicznym piórem

 

Małe, elektryczne urządzenie w kształcie długopisu jest coraz częściej stosowane do odmładzania skóry. Dermapen, jak magiczne pióro, wymazuje oznaki starzenia się skóry, a nawet eliminuje blizny. Jest to jednocześnie najmniej inwazyjna metoda, która niemal nie ma skutków ubocznych.

 

 

Jak wygląda?

 

Dermapen jest wyposażony w jednorazową, wymienną głowicę, która zawiera 12 cienkich i pulsujących igieł. Wykonano je z molibdenu – pierwiastka uznawanego za jeden najbardziej zaawansowanych materiałów do produkcji narzędzi chirurgicznych. W ciągu minuty urządzenie wykonuje nawet do 1300 mikronakłuć skóry. Okazuje się, że takie bodźce, na mikroskopijną głębokość, uruchamiają w skórze procesy naprawcze, w czego efekcie produkowane są:

 

 

  • nowe włókna kolagenowe
  • i elastynowe

 

Dzięki temu w organizmie samoistnie wytwarzana jest tkanka, która zagęszcza skórę, wypełnia zmarszczki oraz likwiduje blizny. Po zabiegu cera staje się młodsza - rozjaśniona i bardziej napięta.

 

 

Przebieg zabiegu

 

Twarz pacjentki jest znieczulana specjalnym kremem oraz nakładane są indywidualnie dopasowane substancje aktywne (np. kwas hialuronowy). W trakcie zabiegu nakłuwania są one transportowane w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu ich wchłanianie jest bardziej efektywne niż tradycyjne w przypadku tradycyjnego aplikowania kosmetyków.

 

Odbudowa skóry następuje w trzech etapach:

 

  1. poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny – nakłucie pozwala uwolnić płytki krwi oraz czynniki wzrostu, które stymulują namnażanie się komórek naskórka, chemotaksję i proliferację fibroblastów oraz produkcję macierzy międzykomórkowej.

  2. następuje stymulacja fibroblastów dzięki działaniu czynników wzrostu pochodzenia płytkowego - procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie się czynników wzrostu, co prowadzi do kolejnej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz aktywowane są procesy angiogenezy.

  3. poprawia się gęstość i elastyczność skóry – poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura wzmacnia się dzięki pojawieniu się nowego kolagenu.

 

                            

 

Z zabiegów urządzeniem Dermapen możesz skorzystać w tym gabinecie medycyny estetycznej - scmestetic.pl/nasze-uslugi/medycyna-estetyczna/dermapen/. Zabieg trwa około pół godziny. W celu odmłodzenia twarz nakłuwa się sześć obszarów: czoło, nos, policzki wraz ze strefą pod oczami, górna warga, dekolt i szyja. Jeśli potrzebna jest redukcja blizn i rozstępów mogą być one wykonywane również na całym ciele. W trakcie nakłuwania widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, a nawet możliwe jest punktowe krwawienie. Po zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie i ciepło. Podczas kolejnych kilku dni skóra lekko się łuszczy, zaś pełne efekty zabiegu są widoczne po tygodniu.

 

 

 

Dla kogo dermapen

 

Jest to zabieg, który wykonać może sobie każdy. Na dojrzałej cerze daje efekt:

 

  1. widocznego pogrubienia skóry,
  2. poprawę napięcia,
  3. delikatny lifting,
  4. spłycenie drobnych zmarszczek,
  5. zmniejszenie porów.

 

Użycie dermapenu wokół skóry ust delikatni powiększa czerwień wargową. Można również zmniejszyć przebarwienia po słoneczne, wyrównać koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Pobudzona jest też odbudowa rozstępów i blizn potrądzikowych. Wszelkie blizny po oparzeniowe i po zabiegowe zostają zmiękczone i spłaszczone. Jest to też świetna alternatywa dla mezoterapii w przypadku leczenia łysienia.

 

Odsłony: 3438